Öncelikle eksperlerimizden biri evinize gelerek taşımayla ilgili detayları not eder taşıma ve paketlemeyle ilgili detaylı bilgiler vererek fiyat belirler, evden eve taşıma gerekli malzeme ve ekipman listesini hazırlar. Taşıma şeklimiz ve ücreti ile ilgili anlaşma sağlandıktan sonra uygun bir taşıma günü tesbit edilir.

Evden Eve Taşıma aşamaları:

Kırılacak eşyalar ( Bardak, tabak, vazo, porselen eşya vs.) hava balonlu naylonlarla sarılarak karton silindirik fıçılara yerleştirilip taşınır.Yeni evde ilgili yerlere yerleştirilir. Bizden sonra müşteriye, eşyaların birinci evde ki simetride yerleşimi sağlanamayacağından raf düzeltme işi kalır.
Tüm mobilyalar battaniye ve iplerle paketlenerek taşınır. Antika mobilyalar ve tamamı masif yemek odası takımları gibi daha hassas mobilyalar önce battaniye daha sonra kartonla paketlenerek taşınır. Koltuk ve yatak gibi kumaş mobilyalar tozlanmaması için battaniyeden önce film naylonla sarılır.
Montaj – demontaj gerektiren mobilyaların demontajı yeni evdeki montaj işlemleri ( gömme dolap ve banyo dolabı gibi matkap kullanımı sonucu duvara montajlanması gerekenler hariç) tarafımızdan yapılmaktadır.
Hassas elektronik eşyalar (Tv , müzik seti vs.) battaniyelerle sarılarak karton koliler içine konur.
Askılı olan giyim eşyalarını portatif gardroplar getirerek içine asıyoruz , dolayısıyla ütüsü bozulmadan taşınmaktadır.
Buzdolabı çamaşır makinesi, kurutma makinesi , fırın gibi beyaz eşyaları karton ve iplerle paketleyip ambalajlı şekilde merdivenden indirip araca yüklüyoruz. Otomatik çamaşır makinelerinin nakliye emniyet vidalarını sabitliyoruz. İkinci evde çamaşır ve bulaşık makinelerinin hortum montajlarını yaptığımız için servis çağırmanıza gerek kalmayacaktır.
Askılı olmayan giysi ve örtü , çarşaf vb ev tekstili ürünlerini tek kullanımlık taşıma torbalarına yerleştiriyoruz ve yeni evde bu poşetleri açmadan müşteriye bırakıyoruz.
Tablo ve mermerler battaniye ve kartonlarla sarılarak iplerle bağlanıp taşınır.
Çiçekler muhtelif ebatlarda koli ve fıçılara yerleştirilir.
Evden eve Taşıma esnasında eşyalarda herhangi bir fiziki hasar (vuruk, çarpık vb.) meydana gelmesi halinde sigorta eksperi hasar gören eşyayı inceleyip hasar tespiti yapar ve ödeme sigorta şirketi tarafından gerçekleştirilir.
Elektronik eşyalarda fiziki hasar meydana gelmesi halinde sigorta tarafından tazmin edilmekte; fiziki hasar olmadığı halde aletin yeni adresinde çalışmaması halinde tazmin edilmemektedir.
Müşterinin kendi sardığı veya talebi üzerine kendisine verdiğimiz koli veya fıçılardan hasarlı eşya çıkması halinde sorumluluk müşteriye aittir.
Mesai Saatleri 07.30 – 16 ile 20.00 arasıdır.
EVDEN EVE TAŞIMACILIK YAPARKEN TARAFIMIZDAN VERİLMEYEN HİZMETLER:

Duvardan duvara halıların kesilip uydurulması.
Elektrik bağlantısı gerektirecek işler.
Duvar tavan delmek gereken matkaplık işler
Şofben sökülüp takılması.
Klima, ankastre beyaz eşya, uydu anteni sökümü gibi teknik bilgi gerektiren işler.

Evden eve taşımacılık Öncesi Unutulmaması Gerekenler:

Yeni evinizin ve aracınızın anahtarını yanınızda almayı,
Kişisel evrakların, taşınma sürecinde ve hemen sonrasında lazım olacak eşyalarınızı,
Ayrılacağınız site veya apartman yöneticiliğine ait ilişik kesme işlemini,
Tatil veya bayram günlerinde taşınacağınız evlere ait yöneticiliklerin taşınabilmeniz için izin verip vermediğini sormayı,
Bilgisayar, müzik seti, kablolu yayın vb. elektronik eşyaların bağlantılarının sökülmesini,
Buzdolabında sulu yemek veya akacak eşya bırakmamayı,
Asansörlerin taşımada kullanılıp kullanılamayacağının teyid etmeyi,
unutmatınız