nakliyat

Neden Eşyaları Ambalajlama Yaparız:

Eşyaların kırılmaması için yapılan bir işlemdir. Ayrıca çizilmelere karışı, kırılacak eşyaların en uygun şekilde korunması amacıyla yapılmaktadır. Ambalajlama yaparken iki adet metod uygulanır bunlardan birincisi, “Pıt Pıt” adı verdilen naylon ile eşyaların sarılması ve ardından bir karton ve ya kumaş ile sarılmasıdır. En uygunuda ambalajlama sistemde budur, çünkü pıt pıt’ların eşyaları en çok korduğu bir işlemdir.

İkincisi ise Bataniye ile yapılan işlemdir. Bu işlemde yine aynı şekilde kırılacak veya çizilecek eşyaların aynı uygulamalar yapıldıktan sonra bataniye ile sarılmaktadır. birincinin aksine, biraz daha güvenilirdir. en azından eşyaların en az zararla taşınmasında önemli bir rolü vardır.

Eğer sizde ev sahibi iseniz kendiniz ambalajlama yapmak isterseniz bu sistemleri uygulaya

bilirsiniz, eğer yok ben bunlarla uğraşmak istemiyorum, eşyam hep sigortalı hemde, düzgin ambalajlama yapılmış bir şekilde taşınması için belli bir fiyatı gözden çıkartır ve güvenle huzurla taşınırım, yorulma derdi yok, kırılma derdi yok, eş dostu şağırıpta bu eşyaları tek tek taşıma gibi sıkıntıları çekmektense bir firma ile anlaşıp en iyi şekilde taşınmalıdır.

Çift Ambalajlama

Bir diğer önemli hususta eşyaların ne denli ambalajlandığı işlemidir. Eğer biçimsiz bir şekilde kamufule edilirse o eşya kırılır ve eşyanın zarar görmesine neden olur. Eşyanın ne tarz ambalajlandığı konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Bu işlemi nasıl bir eşya olduğunu kırılacak bir eşyamı yoksa değerli bir eşyamı ona göre değerlendirip düzgün bir şekilde yapılıp uygun şekilde taşınması kolay olacak şekilde yaplması gerekir. En önemli hususta Eşyaların 2 kat üzerinden geçilmesi daha sağlam, güvenilir olur. Böylelikle eşyanın en minimum hasarla taşınır. Bu yüzden çift ambalajlama yapılması çok önemlidir.